- A karcsúság ára
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Samsung Galaxy S20 FE - tényleg nem lite
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Carl Pei megmondta nagyjából, hogy mennyi lesz a Phone (3)
- MIUI / HyperOS topik
- Nagyon erős ajánlat lett CMF Phone 2 Pro
-
Mobilarena
WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
Victoryus #9163 üzenetére
Ha nem vagyok bejelentkezve, akkor nincs hibaüzenet, kiírja szép zöld háttérrel, hogy üzenet elküldve... na de hova a bánatba, mert az email címemre nem jön, a spam mappába se. Ha adminkét be vagyok lépve, akkor ajax hibát ír.
Az emailben a WP adminisztrációs emailemre kéne jönnie nem? Az email küldés funkció működik, mert a frissítéskről jönnek az értesítések.
Kéne ennek a WPForms-nak még smtp modul is esetleg? Sima php mail() -t- használ alapból, mint a wp rendszerüzenetek nem? -
Ez a hibaüzenet megőrjít már..
HIBAÜZENET a webhelytulajdonos számára:
A domain érvénytelen a webhelykulcshoz
Adatvédelem - Általános Szerződési Feltételek
Feltettem a WPForms plugint, egy darab kapcsolatfelvételi form van. Van előnézet, ott működik. De ha élesben rámegyek az űrlapos oldalra, akkor ott ez a hibaüzenet. Generáltam már 3x ReCaptcha kulcsokat is, működnek.
Az admin belépésnél is van ReCaptcha, ott működik rendesen.
2 óra elment ezzel a szarakodással, ennyi erővel már írhattam volna egy saját php-t is ami bedobja mysql-be az űrlap tartalmát.
Előtte Contact form 7 volt fent, de már egy ideje az is bedöglött, töröltem+ftp-n a maradékot is. Miért kell ezt a form kezelést ennyire túlbonyolítani? Tök egyszerűen meg lehet oldani WP nélkül Captchával együtt, és működik. Itt meg ha valamelyik plugin frissül magával rántja az egészet.Legyek pozitív is, a RackForestnél 300ms az oldal betöltési ideje, a GtMetrix A kategóriát ír végre. Forpsi... soha többet.
-
-
-
Localhostra hogyan érdemes meglévő WP-t lementeni? A szerverről ftp-vel lemásoltam minden fájlt, plussz van komplett SQL mentésem.
Elég átírni az sql-ben localhost-ra a domaint, meg az adatbázis elérést? Plussz a wp-config.php-ben?
Tudom hogy van export, import plugin, de az a képek url-jét úgy is elcseszi, mint a múltkor. Jelenleg 1600x szerepel a domain neve az sql-ben, azt sima cserével leredezem.Mire gondolt a költő? Október 20 körül lejár a tárhely előfizetésem, átraknám az egészet másik szolgáltatóhoz, másik domainre... Tökmindegy, mert a google ads semmi pénzt nem hoz, sose lesz meg a kifizetési limit.
-
[Gtmetrix] Átrakták egy új szerverre reklamáció után. Így már egész elfogadható. Érdekes, mert május körül szintén "B"-s eredményt adott a Gtmetrix, mostanában lassult be iszonyatos módon.
-
[GTmetrix]
Ez a kiszolgáló hibája nem? Első 3 másodperc, utána tölti be a css-t, 47 kb cakk-pakk, miért kell ara is 2 másodperc? Meg 30kb jquery megint 2 mp.
Ezek olyan minimális méretek, hogy század másodperek alatt le kéne tölteni őket. -
-
válasz
adatfalo #9138 üzenetére
Nem, nem erre gondoltam. Sitemap van, meg seo. Teljesen wp független, sima html+css landing page-re gondoltam, az pillanatok alatt betölt. Arra meg belinkelni 4 kategóriát, és kész.
Másik ötletem az, hogy a tartalom sql részét meghagyom és írok hozzá saját php-t. Csak nem volt rá idő, meg nem is éri meg vesződni vele, profit ebből úgy se lesz sose. -
Az utóbbi WP frissítések másnál is teljes lassulást okoztak? Májusban kb. 3mp volt mire betöltötődött, most 10+ mp, vagy be se tölt semmit, csak fehér háttér.
Úgy látom, hogy amit kijavítottam, azt megint elbarmolta, megint nincsenek letöltve a google fontok, js össze-vissza, betölti azt is amit már kigyomláltam, css sincs tömörítve. Ez így csak ideg...Az működhet, hogy csinálok egy saját landing page-t, és arra teszek linkeket a kategóriák tartalomjegyzékére?
-
Azért elgondolkodtató, hogy ha ráereesztek egy wp oldalt a seoinfo.hu validátora mennyi hibát talál bennük. A saját oldalamon is. html validator dettó, css szintén. Ez alapból ennyire pocsékul van megírva? Most pl. random asztalosok honlapját néztem, amik szépek, csak technikailag borzalmasak.
-
Ha domaint változtatok, akkor mennyire macerás ez a WP-re nézve? Ilyenkor eltűnik a Google AdSense eddigi eredménye is?
Le kéne menteni az sql-t, meg a fájlokat ftp-n, vagy elég neki egy export-import?
Jelenleg 2 domainem van ugyan ahhoz az oldalhoz (tárhelyhez), és a kettő között akarok váltani. -
-
Úgy 2 wp frissítéssel ezelőtt a SyntaxHighlighter Evolved egyszerűen megszünt működni. A bejegyzésekben szerkesztésnél azt írja SyntaxHighlighter Evolved telepítése... Ha simán megnézek egy bejegyzést, akkor még normálisan mutatja a program kódokat.
Bővítmények között fent van a SyntaxHighlighter Evolved, be is van kapcsolva. Néztem azt is, hogy egy ki-be kapcsolás se segít.
Ilyenkor mi teendő? Nincs egy olyan hónap, amikor ne lenne valami baja ennek a reteknek. Ha visszaállok kompletten korábbi tárhely mentésre, akkor meg ugrik az utóbbi 1-2 hét anyaga, és nincs garancia arra, hogy újabb frissítésnél nem romlik el. -
-
Az AdSense megköveteli a Google által tanúsított beleegyezés-kezelési platformot. Ezt megcsinálja a SiteKit modul magától, vagy a WP, vagy nekem kell majd beállítani valahol?
-
News Portal téma van fent, és WP 6.2.1
A probléma, hogy a Google szinte hetente küld hibajelzést, hogy 1-1 bejegyzés nem mobil barát, vagy 1 kategória nincs indexelve. Ha ellenőrzöm az élő vizsgálattal a bejegyzést, akkor mobil barátnak jelzi, minden rendben. De ha a vizsgálatot választom, ott meg túl kicsi karakterre panaszkodik, de van amikor simán elfogadja. Ez WP hiba, vagy Google? Egyik bejegyzésben sincs betűméret állítva, sima bekezdés, címsor van ezen a reklamált oldalon is.
Azt hol lehet megnézni, hogy összesen mennyi bevételem van a reklámokból? SiteKit dashboard 90 napot mutat csak, de ott is változik az érték szinte mindig. Volt már 6-8e körül, de most megint 300 Ft lett belőle, elég furán működik. Ez így sose fogja elérni a kifizetési limitet. 90 napra ír 800 egyéni látogatót, 1700 látogatással, eddig a legjobb hónapban volt 600 egyéni látogatóm. -
válasz
Vektor77 #8444 üzenetére
Google analytics azóta hibát ír 2 bejegyzésre nálam, pedig semmi bajuk. (oldal szélésségét meghaladó tartalom, túl kicsi betűk, túl közei kattintható elemek) A tartalom nem változott az adott bejegyzésekben 2 éve... eddig semmi baja nem volt. Ha tesztelem a google eszközével, akkor azt írja nincs semmi probléma, de beküldeni nem lehet, mert akkor meg hibásnak jelzi.
-
Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget. Frissítettem volna a WPForms lite plugint, de nem frissült, az oldal beragadt karbantartás módba. Ezt megoldottam, töröltem a .maintenance fájlt. A pluginok közül eltűnt a WPForms lite, illetve egy hibaüzenet volt, hogy a firssített plugin törölve, nem lehet frissíteni. De nem engedi telepíteni sem, arra meg azt írja a telepítő, hogy létezik a könyvtára. Ez tény, ott van.
Töröljem ftp-n a régit, és telepítsem újra, ez elég, vagy az adatbázisban is rendet kéne csinálni - törölni ennek a pluginnak a bejegyzéseit?
b verzió, hogy kompletten visszaállítom mentésből a tegnap esti állapotot és nem frissítem ezt a plugint.szerk: ha megnézem a korábbi oldalt, ahol az űrlap volt ott ezt írja: A webhely nem támogatja a következő blokkot: Contact Form by WPForms - Drag & Drop Form Builder for WordPress.
Akkor ez kuka úgy látom. -
-
Kérnék még egy kis segítséget. Végre megy a Google AdSense, de nem látok sehol reklámot. Egy db volt eddig, oldal váltáskor, egy teljes képernyős. Az AdSense-ben be van kapcsolva, hogy automatikusan helyezzen el raklámokat, de ezek szerint a wp-ben is be kéne állítani. Ehhez kell külön plugin, vagy hogy szokott ez működni? Sima honlapnál a hirdetési kódot meg bannert használtam anno, de itt?
-
Van egy a láblécban, kategóriák. Ott pl. le van nyitva, nem csukódik össze. A felső az a dátum után lenne, ha akítv lenne, de kikapcsoltam. Igen, az az elsődleges menü ami jelenleg működik. Ha atz pakolom át a másik 2 lehetséges helyre, ott nem megy normálisan. De fordítva is igaz, ha a kategóriák menüt teszem be az elsődleges helyre, ott rendben megy, láblécben kibontva marad, fent meg csak a kategóriák neve látszik, nem nyílik le.
Egyébként lehet nem is kéne menübe rakni a fő témaköröket, mert úgy is ott vannak a nyitó oldalon, és inkább az évfolyamonkénti felosztást teszem a működő helyre. Ennek is van hátránya, mert ezek a bejegyzés listák eléggé leleassítják a kezdőoldal betöltését. Még elmegy, gtmetrix hol c hol b kategóriába sorolja, a meg csak akkor volt, ha egy darab bejegyzést tettem ki. -
Ezt használom konkrétan: [link]
Oldalam
Igen, az oldalsávon widgetben van a menü. De a footerben, header-top-ban normális menünek kéne lenni, mégse megy a legördülő része. Ha a primary menu-be teszem ott mindegyik jól működik.
Ahol most van a windows, linux legördülő ott lennének a témakörök, a felsőbe meg évfolyamonként... de lehet azt elengedem. -
News portal témánál az normális, hogy drop-down menü csak a primary menünél működik?
Menüt lehet még tenni az oldal fejlécébe, láblécébe, oldalsávra is, de egyik se nyílik le. Illetve ami oldalsávban van az mindig le van nyitva, annak meg össze kéne csukódnia. Én nem látok benne erre vonatkozó beállítási lehetőséget. Ez megint a szokásos pro vs free kicseszés? -
Visszatérve a google-re, hogy lehet azt megoldnani, hogy más weboldalon is szereplő tartalmat ne plagizálásnak vegyen? pl. html defincícója, linux parancsok... Kapásból arra jelez, hogy hypertext markup language. Azokat az oldalakat vegyem ki a site map-ból amikre jelez? Mondjuk nem tudom konkrétan melyik oldalak, van 230, egyesével kezdtem el őket plágium keresővel átnézni. Legalább a fenntartási költséget ki kéne termelni, de reklámok nélkül nem lesz meg.
Másik problémám, hogy elkezdtem az oldalakat bejegyzéssé alakítani. Az ok, nem okozott semmi fennakadást. Ellenben ha a klasszikus tartalomról blokkra váltok, a Gallery Lightbox lite nem működik, hiába kattintok a képekre. Újra is telepítettem, úgy sem működik a ezeken az átalakított bejegyzéseken. Ha újat bejegyzést készítek, új galériával ott tökéletes... Eddig 1db képre kattintva is jól működött, bedobta 100% méretbe, most meg semmi.
-
válasz
BarnaB@hu #8162 üzenetére
Ok, ne legyen háttérkép a fejlécben. De az miért jó nekünk, hogy fél-kétharmad képernyő nagyságú képek vannak a legtöbb WP oldalon, 1 mondatnyi felirattal, fhd monitoron is... Elég megnézni a GeneratePress oldal könyvtárát. Kb. olyan, mintha kijönne a szaki, és egy nagy céges molinóval pofán vágna. Anno (2006 nem ma volt) tanultam reklám grafikát és webdesignt, de a mai trendek totálisan szembe mennek vele. Ki nem állhatom az ilyen oldalakat, görgetni kell az alapvető tartalomért is. Bár, a mai világban mindenre ez jellemző, külcsín legyen rendben, tartalom meg minek. Erről szól az egész FB, Insta, politika. Nyilván meg lehet magyarázni ezt is, meg a régebbi nézetet is. Kb. a bal felső sarok szerepe, az átláthatóság és a jó olvashatóság ami állandó.
-
válasz
BarnaB@hu #8159 üzenetére
Köszönöm szépen! Igen, az oktató videóidat szoktam nézni, csak a legfrissebbektől kezdtem. A Gutenberg rengeteget fejlődött, nem is nagyon követtem eddig.
Amit szeretnék az oldalamon: 4-5 témakör, ezekből vagy random vagy az utolsó 4 bejegyzés a főoldalra, vagy csak ezeknek az összefoglalója.
Mikor elkezdtem anno, akkor oldalakat használtam nem bejegyzéseket, így kicsit át kell variálni. A képeket sem úgy kezeli, ahogy optimális lenne, hogy közepes méretben beleteszem, és rákattintva nagyítaná. Jelenleg a Twenty-fourteen témát használom, ami kicsit már elavultnak tűnik. GP-ben már működik szépen a képek átméretezése, Gallery lightbox plugint tettem fel. Mondjuk a mostaniban is, csak újra be kéne tenni minden egyes képet, és beállítani a méretüket.
A fejléc szebb lenne háttérképpel, de még eléggé képlékeny a design. Valószínűleg újra kéne "építeni" az egész jelenlegit. Lassú is, elavult is.
B verzió, hogy ha már úgy is bele akarok tanulni a Laravel-be, akkor egy cms lesz a cél.
Szeretem a WP-t, de nekem néha úgy tűnik, mintha ágyúval lőne verébre, máskor meg a régi jó DreamWeaver-t idézi, amikor pikk-pakk összerakott benne az ember vizuálisan bármit. Ezek a prémium szerkesztők tulajdonképpen ugyanezt csinálják. -
-
Adott egy frissen telepített WP. GeneratePress téma van feltéve, mert az úgy tűnt, hogy egyszerűen testreszabható. A kérdésem az, hogy lehet beállítani azt a képet háttérképnek abban a div-ben? A színeket tudom szerkeszteni a sablonban, de háttérkép opcióval sehol nem találkoztam. Nem lehet, csak prémium témával vagy css-sel?
Annyira idegesítő az egész sablon szerkesztő... itt tökölök vele 1 órája. -
Hogy lehet a Google-t rávenni arra, hogy írjon már konkrét oldalt, amivel egyezik az én tartalmam? Tény, van wikipedias tartalom, de aláírtam a forrás linket.
Illetve konkrétan nekik mi számít tartalom nélküli oldalnak... Minden oldalon van tartalom.
Mindig ugyanez a sablon válasz jön csak.
Milyen alternítiva van még, amivel lehetne valamennyi bevételt is szerezni? Legalább azt az évi 6e tárhely költséget. -
no, arra jutottam hogy a Hummingbird miatt nem frissült a stílus. Le is tötöltem. Az Allinone SEO meg extrém módon lassította az oldalt, ezért volt 6-8mp mire egyáltalán bármit betöltött. Feltettem inkább a Google xml sitemap generatort. A google sitekit is... röhej, Nem is egyezik a találati szám az analytic oldallal, meg egy másik statisztikával sem.
Annak ellenére, hogy elvileg már hetek óta rendben van a sitemap, meg seo, szinte semmi forgalom nem jön a google-től. Baromi jól működött az Allinone
Tényleg írni kellett volna egy saját cms-t, ezek a témák tele vannak szeméttel. Gondolom ha frissül legközelebb, akkor megint írhatom át a css fájlt. Most végre csak 2mp mire megjeleníti a tartalmat.
Ez így tuti nem fogja kitermelni még a domain árát se. -
válasz
Victoryus #7832 üzenetére
Ha állítok a téma css-én, akkor annak nem kéne egyből látszódni az oldalon?
Twenty fourteen téma, ez alapján a tutorial alapján csináltam. Az ég világon semmi sem változott, pedig feltöltöttem ftp-n a friss style.css-t a megfelelő helyre. Engem is pont az idegesített, mint a szerzőt, hogy ott az a sok hely oldalt, és összenyomja feleslegesen az oldalakat.Adminként megjelenítés/sablonoknál ha nézem a tartalmat, ott érvénybe lépett az új stlus, de simán böngészve meg nem.
-
Kérnék egy kis segítséget. Pár bővítményt kuláztam, de most meg nem megy a c#, javascript kód formázás az oldalalamon. A régebbi tartalmat formázza, de ha új kódot teszek fel, akkor semmi.
Melyik bővítmény felel ezért? Szerintem csak a seo-t, meg sallangokat nyírtam ki, formázáshoz nem nyúltam. -
Ha van olyan oldalam, amin van wikipédiáról származó tartalom, hogy lehet kizárni a Google AdSense-ből? Gondolom emiatt írják, hogy más oldalról átvett tartalom, és ezért utasítottak le megint.
-
-
Menünél, ha hierarchikust szeretnék, mivel lehetne kiváltani az üres oldalakat? Írjak esetleg mindegyikre valami összefoglalót, hogy miröl szól az adott kategória?
Jelenleg évfolyamonként van fent nálam a tartalom, de minden ilyen oldal üres. Az AdSense meg ugye beleköt abba, hogy vannak tartalom nélküli oldalak. Mivel más üres oldalam nincs, így valószínűleg ezekkel van gondjuk. -
Az a 2db Apache http server nem volt engedélyezve alapból. Megy a PhpMyAdmin is, ott a apache/conf/extra/httpd-xampp.conf fájlban kellett átírni a jogosultságot:
Erről:
<Directory "/xampp/phpMyAdmin">
AllowOverride AuthConfig
Require local
Erre:
<Directory "/xampp/phpMyAdmin">
AllowOverride AuthConfig
Require all granted
Kikapcsolt tűzfallal mennie kellene mindenképpen. Esetleg az Eset fogja meg. Nálam Avast van, így ezt a lehetőséget nem tudom kipróbálni. -
-
Kicsit off. 3 hete szívózik az AdSense, mindig találnak valami kifogást miért ne menjen a reklám. Kezdték azzal, hogy üres oldalak. Ok, még nem volt importálva minden az új helyre. Aztán megcsináltam az importot, robots.txt-t, sitemap-et, elvileg minden ok. Most megint visszadobták, hogy máshonnan átvett tartalom. De konkrét oldalt/tartalmat sose írnak. Írtam nekik választ.. Ezek vannak olyan idióták, hogy a régi oldal tartalmát nézik átvett tartalomnak? Egy weblap vizsgálata teljesen automatizált, vagy ember is belenéz vajon?
Töröljem le teljesen a régi oldal összes tartalmát?
A 6mp-es töltési időn sikerült kicsit faragni, pár bővítményt töröltem, de még mindig 3-4mp egy "szűz" eszközön mire betölt az oldal. Kicsit csalódás eddig az egész projekt. -
Sziasztok!
Volt egy weblapom a wordpress.com-on, átköltöztettem a forpsi-ra, saját domainnel. Az a gond, hogy nagyon lassú, 5-6mp mire betölti a kezdőoldalt. Sima gyári téma van fent, a twenty-fourteen, ez volt fent a másikon is. A sebességmérő oldalak szerint a téma ilyen lassú, mert sok css-t meg js-t tölt. Mit lehet ezzel kezdeni? Feltettem a humming-bird bővítményt, picit javított rajta, de még mindig 3-4mp.
Az oldalamA másik amivel szívok, a Google AdSense. 1 hétig vizsgálódtak, majd visszadobták az oldalt azzal, hogy vannak kevés tartalmat tartalmazó oldalak. Amíg a wordpress.com-on volt, addig minden gond nélkül futott a wordpress.com-os google hírdetés, csak ugye annak a bevétele nekik ment... akkor jó volt?!
Igen, van fent üres oldal, mert a hierarchikus menük miatt kellett csinálni párat.Még egy kérdés: Astra sablon. Ez jóval gyorsabban betöltene, de valamiért képtelen magjeleníteni a jelenlegi bal oldali menümet. Látszik a beállításaiban, be is van kapcsolva, de ténylegesen csak a felső menü jelenik meg és működik. Szívesen átváltanék erre, de fogalmam sincs mi a gondja. Semmit nem jelenít meg a secondary menu-ben, pedig a leírása szerint van neki olyan, meg social menu, meg footer menu. Egyik se megy.
-
A wordpress.com-on van egy weblapom. Html+js+css kódokat is írtam bele tartalomként, de eltűnnek belőle kódrészletek, komplett sorok is. Általában csak a <script></script>... Ezt ki lehet valahol kapcsolni? Előformázottként szoktam beillszteni egyébként a forrásokat. Elég idegesítő, és véletlenszerűnek tűnik. Most is fent van több program kódja, de csak 2-ből tüntetett el részeket.Legutóbb már direkt tettem szóközt a script tagbe, hátha akkor megmarad.
-
Sziasztok!
A wordpress.com-os oldalon csak akkor tudok bevételt termelni, ha elő is fizetek náluk? Kicsit drágállom a szolgáltatásukat... kb mekkora látogatottság kellene ahhoz, hogy kitermelje a 25000 forintos éves díjat egyáltalán? Szerintem jobban járok ha simán a forpsi-nál regisztrálok egy domaint meg tárhelyet... oda meg olyan reklámot teszek amilyet akarok.
Akinek van tapasztalata: Kb. mennyi bevételt hoz a WordAds havi 500 látogató mellett? Egy példát találtam, ott havi 11e forintot írt 30000 látogatóra... Ha én ezt osztom szorzom akkor az havi 500 látogató esetén lenne kemény 180Ft... A domain éves díját kifutná nagyjából.
Reális amit számoltam?
Új hozzászólás Aktív témák
- Tőzsde és gazdaság
- LED világítás a lakásban
- Windows 11
- Star Trek Online -=MMORPG=-
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- DOOM - The Dark Ages
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Politika
- További aktív témák...
- HP 15s-eq2002sf 15.6" FHD IPS Ryzen 5 5500U 16GB 256GB NVMe magyarított (lézerezett) bill gar
- Lenovo Legion 9 16IRX8 16 i9 13980HX RTX4090 2TB SSD
- Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- ZBook Studio 15 G8 15.6" FHD IPS i9-11950H RTX A2000 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- ASUS RTX 5080 16GB GDDR7 TUF GAMING OC - Új, 3 év garancia - Eladó!
- Samsung Galaxy A55 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iKing.Hu- Apple Macbook 13 M1 Pro Touchbar - 2020 - Használt, karcmentes, 22 töltés
- AKCIÓ! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Motorola G34 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor Magic7 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest